SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization), daha anlaşılır bir ifade ile “arama motoru optimizasyonu”, web sitelerin trafiklerini arttırmak ve web siteleri daha kaliteli bir hale getirmek için kullanılır.

Arama Motoru Optimizasyonuna Neler Dahildir?

1. Web Site Trafiklerinin Daha Yoğun Bir Hale Getirilmesi

Web tasarımların arama motorlarının daha üst sonuçlarında öne çıkmasını sağlayan en önemli faktörlerden birisi web sitelerin anlık trafiği yani ziyaretiçi sayısıdır. Bir web sayfası ne kadar fazla trafiğe, ziyaretçiye sahip olursa o kadar fazla öne çıkar.

Seo Nedir ?

2. Web Site Trafiklerinin Daha Kaliteli Bir Duruma Konuma Getirilmesi

Arama motorlarının sizin ürünlerinizi bir reklam olarak kullanıcıya sunması ile birlikte ürünlerinize talebin artıyor olması kaliteli bir web site trafiğine sahip olduğunuz anlamına gelmez. Asıl olayın gerçekleşebilmesi için internet kullanıcıları yaptıkları aramalar sonucunda arama motorları tarafından bulunan sonuçlardan sizin web sitenizi tercih ediyor olması gerekir. Bu arama motoru optimizasyonunun amaçladıkları arasında en ilk sıralarda gelir.

3. Web Site Arama Sonuçlarının Daha Doğal Hale Getirilmesi

Doğal arama sonuçları, arama motorlarına reklam için ücret ödeyerek karşımıza çıkmaz. Buradaki temel amaç reklam olmadan web sitenizin doğrudan arama motorlarında görülebilecek olmasıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Çalışır?

Arama motoru optimizasyonunu iyi yapabilmek için öncelikle bir arama motorunun nasıl çalıştığını bilmek gerekli. Arama motorları crawler ya da spider olarak adlandırılan çeşit yazılımlar sayesinde web siteleri ve web içeriklerini tarar. Bu işlemin ardından bulunan kaynaklar indekslenerek belirli sıralamalara tabi tutulur. Web sitenizin daha üst sıralarda internet tarayıcılarında görüntülenmesini istiyorsanız arama motorlarının crawling sürecine yardımcı olacak materyalleri sağlamalısınız. Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse: robot.txt, web site bağlantı (link) haritası, web sitedeki içeriklerinin arama motoru tarafından ziyaret edilebilmesi için gereken bağlantıların (link) erişilebilir olması.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal bir web sitesinin fiyatı ortalama 5.000TL ile 20.000TL arasında değişmektedir. Daha komplike ve büyük projelerde web tasarım fiyatları 20.000 TL – 100.000

En ucuz marka tescil

En ucuz marka tescil

Marka tescili ücretleri, ülkeden ülkeye ve hizmet alınan kuruluşa göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, marka tescili

İzmir SEO Danışmanlığı

İZMİR SEO ÇALIŞMASI günümüzde arama motorlarından iş alan ve rekabet eden firma sayısı her geçen gün büyüyerek

Opencart modülleri

Opencart modülleri

Opencart Modülleri En basit tanımlama ile opencart modülleri işini online ortama taşımak ve e – ticaret

Web Tasarım ?

Web tasarım, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirme dışında, web sitesi geliştirmenin