WooCommerce Pazaryeri Entegrasyonu

WooCommerce Pazaryeri Entegrasyonu

Pazaryeri, satıcıları alıcılarla buluşturan bir e-ticaret sitesidir. Tüm işlemler web sitesi sahibi tarafından yönetilir. Şirketler, ürünlerini ve hizmetlerini satın almak isteyen müşterilere ulaşmak için pazaryerlerini kullanır. Pazaryeri örnekleri arasında Amazon, eBay ve Craigslist’i sayabiliriz.

Pazaryerinin Faydaları Nelerdir?

Pazaryerinin en büyük avantajları ve birçok işletmenin pazaryerleri aracılığıyla satış yapmasının nedenleri:

 • Ek gelir kaynağıdır.
 • Pazarlama maliyetlerini düşürür.
 • Şirketlerin işlerini global ortama aktarmasına olanak tanır .
 • Bulunabilirlik, stok seviyeleri ve fiyatlarda şeffaflık yaratır.
 • Müşteriler için fiyatları karşılaştırmanın harika bir yoludur.
 • Firmanızın 7/24 çalışmasını sağlar.
 • Markanız ve müşterileriniz arasında güven oluşturur.
 • Müşterilerin, çok çeşitli seçeneklere sahip pazaryerinden satın alma olasılığı daha yüksektir.
 • İşletmelerin pazaryeri platformuna bir ücret / satış yüzdesi ödemesi gerekir.

Pazaryerlerinin Geleceği Var Mı?

Günümüzde pazarlar çok hızlı bir şekilde büyüyor. Analistler, dünya çapındaki pazarların 2020’de küresel pazaryeri oranının % 40’ını oluşturacağını söylüyor .

İşletmenizin pazaryeri başarısının geleceği, nişinize odaklanmak ve pazaryerleri aracılığıyla gelen tüm müşterilere mükemmel bir müşteri deneyimi sunmaktan geçiyor.

Pazaryeri Nasıl Kurulur?

Çok satıcılı bir mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan ilk şey, web siteniz için sağlam bir web barındırma sağlayıcısıdır. İdeal olarak, e-ticaret işletmeleri düşünülerek tasarlanmış, yönetilen bir barındırmaya sahip olmanız iyi bir temel atmanızı sağlar.

Bir barındırma sağlayıcısına karar verdiğinizde, bir alan adı satın almanız ve ona WordPress CMS’yi yüklemeniz gerekir. WordPress bir kez kurulduktan sonra, son adım WooCommerc’i web sitenize kurmaktır.

Artık temel altyapıya sahip olduğunuza göre, pazaryerinizi güçlendirecek bir WordPress çoklu satıcı eklentisi seçmenin zamanı geldi. Bunun için Dokan kullanmanızı tavsiye ederiz. Buna ek olarak, e-ticaret için optimize edilmiş bir temaya da ihtiyacınız olacak.

Dokan ile Pazayerinizi Oluşturun!

Dokan , mağaza sahiplerinin Amazon ve eBay’e benzer eksiksiz bir pazaryeri kurmasına olanak tanıyan bir WordPress çoklu satıcı eklentisidir. WooCommerce tarafından desteklenmektedir, bu da satıcıların dijital, fiziksel ve değişken ürünler satmasına izin verebileceğiniz anlamına gelir.

Sınırsız sayıda satıcının ürün kaydettirmesine ve satmasına izin verebilirsiniz ve bayiler, mağazaları aracılığıyla sınırsız sayıda ürün satabilirler. Buna ek olarak, yönetici olarak, satıcı komisyonları veya ürün bazlı komisyonlar yoluyla kazanabilirsiniz. Dokan ayrıca yöneticilere abonelik paketleri oluşturma ve ürün yüklemeleri, ürün limitleri ve süre için ücret alma seçeneği sunar.

Ana Özellikler:

 • Partik bir kullanıcı arayüzü sunar.
 • Satıcılar, kontrol paneline sahiptir.
 • Çok satıcılı mağazanın admin paneline sadece yönetici erişebilir.
 • Yöneticilere ürün yayınlama, satıcı kaydı ve abonelik yenilemeleri üzerinde tam kontrol sağlar.

Dokan, WordPress Eklentsi ücretsiz olarak indirilebilir. Eklenti ayrıca sosyal hesaplar ile oturum açma, raporlar, satıcı doğrulaması ve abonelikler gibi gelişmiş özellikleri bir araya getiren premium bir sürüm olan Dokan Pro mevcuttur.

Ödemeleri Nasıl Alacaksınız ?

Herşeyi yaptınız Dokan hazır, satıcılar sitenizde satış yapmak için can atıyor ama bir sorun var. Sarıcılar ödemeleri nasıl alacak? Komisyonları siz nasıl alacaksınız? Büyük bir problem değil mi?

iyzico wooCommerce Pazaryeri ile Ödeme Alın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

10+

yıldan fazla tecrübe

150+

Mutlu müşteri

Bioweb Yazılım Hizmetlerimiz

TEKLİF AL