E-Ticaret Paketleri ve E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-Ticaret Paketleri ve E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-Ticaret Sitesi Fiyatları ve diğer önemli konular

Bilseniz de bilmeseniz de, e-ticaret açılış sayfanız pazarlama kampanyanızın önemli bir parçasıdır. Potansiyel müşteriler kazanmanıza, satışları artırmanıza ve nihayetinde çevrimiçi işinizi büyütmenize yardımcı olur. Ücretli bir reklam kampanyası yürüttüğünüzde, etkili bir e-ticaret açılış sayfası tasarımı hayati önem taşır.

E-ticaret açılış sayfası nedir?

Bir e-ticaret açılış sayfası, kullanıcıyı ürünü satın almak veya sağlanan kaynağı indirmek gibi verilen teklife göre hareket etmeye ikna etmek için bir ürünü, hizmeti veya kaynağı tanıtan bir web sayfasıdır. Şirketler genellikle e-ticaret reklam kampanyaları için açılış sayfalarını kullanır.

Bu altı e-ticaret açılış sayfası en iyi uygulamasıyla e-ticaret açılış sayfası tasarımınızı tamamlayın:

1. Açılış sayfanızı kişiselleştirin

Etkili bir açılış sayfası oluşturmak istiyorsanız, onu kişiselleştirmeniz gerekir. Hedef kitlenizde yankı uyandırmalı ve onları dönüşüme teşvik etmelidir.

Açılış sayfanızı oluşturduğunuzda, ürününüzle ilgilenecek belirli bir kitleyi hedeflemeniz gerekir. Bu potansiyel müşterilerin ürününüzü satın alma olasılığı yüksek olduğundan, kişiselleştirilmiş reklamlar oluşturmak onların dikkatini çekecek ve dönüşüm sağlamalarını sağlayacaktır.

Hedef kitlenizdeki herhangi biri için tasarlanmış standart bir dil kullanmak istemezsiniz. Genelleştirilmiş bir açılış sayfası yapmak yerine, hedef kitlenizde yankı uyandıracak duygusal özellikler ekleyerek kişiselleştirin. Reklamınızda belirliliği kullanmak, aşırı belirsiz mesajlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Hedeflemeye çalıştığınız belirli bir grup insanla konuşmak için e-ticaret açılış sayfanızı tasarlayın. Onlarla ne rezonansa giriyor? İlgilerini çeken nedir? Hedef kitleniz için kişiselleştirilmiş bir deneyimin nasıl oluşturulacağına odaklanmanız önemlidir.

Müşteri adaylarınızda doğru duyguları uyandırırsanız daha fazla dönüşüm elde edersiniz. Sayfalarınızı kişiselleştirmek, hedef kitlenizi satın alma konusunda etkiler.

Sayfalarınızı kişiselleştirme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, size yardımcı olabilecek 150’den fazla uzmandan oluşan bir ekibimiz var. Çok sayıda  açılış sayfası gördük ve kendimizi harika sonuçlar görmenize yardımcı olmaya adadık!

2. Bir ürün açıklaması ekleyin

E-ticaret açılış sayfanızı oluşturduğunuzda, belirli bir ürünü satmaya çalışıyorsunuz. Potansiyel müşterilerinizin dönüştürülmesini istiyorsanız, bir ürün açıklaması eklemeniz gerekir.

Örneğin, ihtiyaçlarınıza uygun olduğu için ürününüzü isteyebilecek, ancak bu konuda hiçbir şey bilmediğiniz potansiyel müşteriler elde edebilirsiniz. Bu, hedef kitlenize ürün hakkında daha fazla bilgi vermeniz için bir fırsattır. Dönüştürmelerine yardımcı olacak derinlemesine ayrıntılar verebilirsiniz.

Bu ürün açıklamasını yazarken  hedef kitlenizi düşünmek istiyorsunuz. Web sitenizde sahip olduğunuz genelleştirilmiş ürün açıklamasını kullanmayın. Ürünün hedef kitlenize hitap edecek özelliklerinden bahsedin.

Bir ürün açıklaması ekleyerek, hedef kitlenizin ürününüzü tanımasına yardımcı olacaksınız. Kitlenizin satın alma kararları hakkında daha bilgili hissetmesini sağlamak için harika bir fırsat.

3. Onlara neden dönüştürmeleri gerektiğini söyleyin

Açılış sayfanız, hedef kitlenize hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Dönüştürmelerine yardımcı olacak tüm ayrıntıları sağlayın. Bu ayrıntıları sağlarken, hedef kitlenize neden dönüştürmeleri gerektiğini söylemeniz önemlidir.

Ürününüzün değerini gösterdiğiniz kısımdır. Kitleniz ürününüzü satın almaktan ne kazanıyor? Onlara nasıl fayda sağlar?

İşletmenizin en iyi ürünü nasıl sağladığından çok, ürününüzün hedef kitlenize nasıl yardımcı olacağına odaklandığınızdan emin olun. Kitleniz, onlara nasıl fayda sağlayacağını bilmek istiyor.

E-ticaret işiniz piyasadaki en iyi ürünü üretebilir, ancak bu hedef kitleniz için önemli değil. Bu “en iyi ürünün” hayatlarını nasıl iyileştireceğini veya değiştireceğini bilmek istiyorlar.

Bir e-ticaret açılış sayfası tasarlarken, alıcıya ve ürününüzün hayatlarını nasıl iyileştireceğine odaklanın. Bu, daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olacaktır, çünkü kitleniz değeri görecek ve bunun onlara nasıl fayda sağlayacağını bilecektir.

Ekibimiz, bu yöntemin her tür açılış sayfası için işe yaradığını buldu. Bize inanmıyorsanız,   açılış sayfalarının biraz daha ayrıntılı olarak nasıl geliştirilebileceğini görmek için portföyümüze göz atın.

4. Görsel kullanın

E-ticaret açılış sayfanızı oluşturduğunuzda görsel öğeler ekleyin. Hedef kitlenize görsel bir bakış açısı sağlamak, ürününüzü daha iyi anlamalarına yardımcı olacak ve böylece dönüşüm sağlama olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Açılış sayfanızda canlı görseller kullanmak, hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve ürününüze daha yakından bakmaları için onların ilgisini çekecektir.

Fotoğrafları entegre ettiğinizde, ürüne odaklanın. Kitleniz, analiz etmek için ürünü yakından görmek istiyor. Ürünü bir aksiyon fotoğrafında kullanırsanız, izleyicilerinizin ürünün tamamını görmesini zorlaştırırsınız.

Hedef kitlenizin ürününüzü daha iyi görmesine yardımcı olmak için, görselin üzerine gelmelerini ve ürünün yakınlaştırılmış bir görünümünü elde etmelerini sağlayabilirsiniz. Bu, fareyle görüntünün üzerine gelmelerini ve ürünün sonlu ayrıntılarına bakmalarını sağlar.

Ayrıca, birden fazla resim yayınlayarak ürününüzün 360 derecelik bir görünümünü sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak, kitlenizin ürününüzün tüm açılarını görmesine yardımcı olacaktır.

Kitlenize ürününüze tam bir bakış vererek, e-ticaret işiniz için daha fazla dönüşüm kazanacaksınız. Hedef kitleniz, ürününüzün tamamını görebilecek ve kendileri için doğru seçim olup olmadığına karar verebilecektir.

5. Net bir harekete geçirici mesaj (CTA) kullanın

Harekete geçirici mesajınız (CTA) ,   e-ticaret açılış sayfanızın önemli bir parçasıdır çünkü hedef kitlenize bir sonraki adımda nasıl devam edeceklerini söyler. Atmalarını istediğiniz bir sonraki adıma yönlendirmelerine yardımcı olursunuz. Kitlenizin dönüşüm yapmasını sağlamanın harika bir yolu.

E-ticaret açılış sayfanıza gelince, tek bir CTA’ya bağlı kalın. Bu, birden fazla CTA tarafından karıştırılmak yerine tek bir hedefe odaklanmalarına yardımcı olur. Açılış sayfanızdaki tüm bilgileri alacaklar ve dönüştürmek istiyorlarsa tekil CTA düğmesine tıklamayı seçecekler.

Açılış sayfanız için en iyi CTA’yı oluşturmak için kitlenizin satın alma döngüsünün neresinde olduğunu düşünün. Araştırmaya yeni mi başlıyorlar yoksa farklı seçenekler mi düşünüyorlar? Satın almaya hazırlar mı? Kitleniz satın alma döngüsünde nerede olursa olsun, CTA’nızı etkileyecektir.

Ürünlerinizi araştırmaya başlıyorlarsa, “şimdi satın alın” CTA’sını kullanmayın. Kitleniz satın almaya hazır değil, bu nedenle bu olası satışları caydırabilir.

Bunun yerine, “daha fazla bilgi edinin” gibi bir CTA kullanırsınız. Bu, hedef kitleniz için mükemmeldir, çünkü onlar ürünlerinizi yeni yeni tanımaya başlıyorlar.

Kitleniz dönüşüme daha yakın olduğunda, CTA’nız olarak “şimdi satın alın”ı kullanın. Açıktır ve hedef kitlenize tam olarak nasıl ilerlemelerini istediğinizi söyler.

Etkili bir e-ticaret açılış sayfası oluşturmak için hedef kitleniz için doğru CTA’yı seçin. Kitlenizin harekete geçmesini sağlayacak net ve güçlü bir CTA ekleyin.

Biz Bioweb Yazılım olarak  CTA’ları o kadar çok seviyoruz  ki bu konuda özellikle sizin için kaynaklar oluşturduk! İşletmeniz için en iyi CTA’ları oluşturabileceğiniz yöntemler listemize göz atın.

6. İnceleme ekleyin

İncelemeler  , e-ticaret açılış sayfanızdaki satışları artırmanın etkili bir yoludur. İnsanlar bir ürünü araştırdıklarında, başkalarının ürünle ilgili deneyimlerini görmek için incelemelere bakarlar. Bu, satın alma sürecinin çok önemli bir parçasıdır, çünkü birçok kişi ürünü satın alıp almamaya karar vermek için incelemelere güvenir.

İncelemelere bağlantı vermenin bir yolu, sayfanıza sosyal medya düğmeleri eklemektir. Bu, kitlenizin, başkalarının ürününüzle ilgili deneyimlerini görmek için sosyal medya sayfalarınıza gitmesini sağlar.

Ayrıca sayfanızın altına birkaç inceleme ekleyebilirsiniz. Bunlar, Google girişinizden, web sitenizden veya inceleme topladığınız diğer yerlerden gelebilir.

Müşteri adaylarını incelemelere yönlendirdiğinizde, hem kötü hem de iyi yorumları görmeleri önemlidir. Ürününüzle ilgili olumsuz yorumları silmeyin. Yalnızca olumlu eleştirileriniz varsa, hedef kitleniz ürününüz hakkında şüpheci olacaktır.

Aslında, olumsuz yorumlar, hedef kitlenizin dönüşüm gerçekleştirmeye karar vermesine yardımcı olabilir. İnsanların ürününüzle ilgili olumsuz deneyimlerini ve bu sorunları nasıl çözdüğünüzü görebilirler. Ürününüze özgün bir görünüm vererek onları dönüşüme daha da yaklaştırabilir.

Etkili bir e-ticaret açılış sayfası oluşturmak istiyorsanız, ürününüzün incelemelerini sayfaya ekleyin. Dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal bir web sitesinin fiyatı ortalama 5.000TL ile 20.000TL arasında değişmektedir. Daha komplike ve büyük projelerde web tasarım fiyatları 20.000 TL – 100.000

En ucuz marka tescil

En ucuz marka tescil

Marka tescili ücretleri, ülkeden ülkeye ve hizmet alınan kuruluşa göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, marka tescili

İzmir SEO Danışmanlığı

İZMİR SEO ÇALIŞMASI günümüzde arama motorlarından iş alan ve rekabet eden firma sayısı her geçen gün büyüyerek

Opencart modülleri

Opencart modülleri

Opencart Modülleri En basit tanımlama ile opencart modülleri işini online ortama taşımak ve e – ticaret

Web Tasarım ?

Web tasarım, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirme dışında, web sitesi geliştirmenin